Varga Andrásné: Fától az erdőt – A fa mitológiai, nyelvi, néprajzi vonatkozásai könyvtárhasználati óra keretében, könyvtári kutatómunkára építve

Fafajták a mitológiában, fával dolgozó mesterek, fából készült mesterművek, fával kapcsolatos szólások – a könyvtár tájékoztató apparátusának használata, kézikönyvekben keresés egyénileg és kiscsoportos munkában a kooperatív tanulási technikák alkalmazásával.
A projektmódszer elemeinek felhasználásával egy közös produktum létrehozása, konkrétan egy könyv összeállítása a fenti témában.
Azért a projektmódszert választottam, mert a könyvtárhasználat úgyis „egyetemes”: nem kötődik egyes tantárgyakhoz, hanem mindegyikhez képes a saját eszközeivel kapcsolódni, képes a tantárgyköztiséget megvalósítani egy téma többoldalú bemutatásával, az összefüggések kiemelésével, élményszerűbbé tételével. A könyvtárhasználati ismereteket, az információkeresést, kiválasztást, feldolgozást minden területen alkalmazhatják a tanulók.