Maul Borbála: Tanulói portfólió – értékelő óra, csoportmunka

A portfóliós tanulási folyamat (A regény – portfólió) első záró-értékelő óráját (dupla órában) mutatja be az alábbi óraterv, amelynek célja, hogy a tanulók bekapcsolódjanak munkáik értékelésébe, betekintsenek egymás kész dokumentumaiba. Egyrészt kapjanak átfogó képet arról, hogy mennyire igényesen, átgondoltan oldották meg a feladatot, másrészt (legalább) egy szövegműfaj, feladattípus erejéig tartalmilag is ismerjék meg egymás megoldásait, és tudják megítélni, hogy az elvárható, „jó” megoldáshoz képest mennyire volt sikeres saját, egyéni munkájuk. Csoportmunkát azért választottam az értékeléshez, hogy minden tanuló legalább 2-3 kész portfóliót kézbe vegyen, értékeljen, ugyanakkor minél több feladattípus megoldásaiból halljon beszámolót, összegzést.