Bodó Jánosné: Vízes oldatok kémhatása

A sav és bázis fogalmának, savak és bázisok erősségének, az amfotéria fogalmának átismétlése.
A vizes oldatok savas és lúgos kémhatásának magyarázata az oxónium- és hidroxid-ionok koncentrációjának viszonyával, a vizes oldatokban lévő egyensúly vizsgálata, a víz ionszorzat, és annak értelmezése.

Tapasztalataink a lúgos és savas oldatokról. Lúgos és savas oldatok a mindennapokban, kémhatásuk vizsgálata indikátorral, az indikátorok szerepe, néhány példa. Természetes indikátorok, otthoni kísérletek természetes indikátorokkal.
A számítógép és a projektor segítségével power-point bemutatóban foglaljuk össze a korábban tanultakat, és képekkel illusztráljuk a gyakorlati példákat, kiegészítéseket, érdekességeket.

PPT melléklet