Dombiné Borsos Margit: „Hogyan szólt bele a XX. század családom történetébe?” Egyéni projekt, terepmunka a 8. osztályosok számára

A projekt célja, hogy közelebb kerüljetek saját családotok múltjához, a családtagok megértéséhez, elfogadásához a családi történetek feldolgozása alapján.
A családtörténeti projekt nem egyetlen tanóra alatt létrejövő tanulási eredmény. Nem megkerülhetőek a megelőző foglalkozáson a tréning jellegű feladatok, amelyek felkészítenek titeket eddig nem ismert technikák, módszerek használatára, az eredményes munkára.

A projekt előkészítő szakaszában felkészültök a terepmunkára. Azt követően elvégzitek az anyaggyűjtést, a szerkesztést, a szövegalkotást és az illusztrálást. Az elkészült dolgozatot olvastassátok el szüleitekkel és kérjétek őket arra, hogy a munkátokra írásban reflektáljanak. Ez a szöveg lesz a dolgozatotok záró része.
A projektet reflektáló megbeszélés zárja le, azt az órát videóra rögzítjük.
Ezen az órán tehát a következő hónapok terepmunkáját készítjük elő.