Dombiné Borsos Margit: A piramisok földjén – bevezető óra (módszertani) ötlettár az ókori egyiptom témájához az IKT segítségével

Az elkövetkező 4 órában az ókori Kelet legtöbb ember által érdekesnek tartott és kedvelt államának történetével foglalkozunk. Azt szeretném, ha mindaz, amit már eddig is tudtatok Egyiptomról, és az a tudás is, amely eztán fog megteremtődni, a digitális eszközök segítségével jusson nagyobb nyilvánossághoz, osszátok meg egymással. Azt is szeretném, hogy az ügyesség, amely sokatok számítógép használatát jellemzi az anyaggyűjtésben, a prezentálásban, kedvet ébresszen azokban is, akik eddig idegenkedtek a számítógép játékon túli alkalmazásaitól. Nem baj, ha még nem tanultatok informatikából mindent, amire esetleg szükségetek lesz. A digitális képességetek, az ügyesség, amely egyre bonyolultabb dolgok elvégzését is lehetővé teszi, csakis gyakorlás közben gyarapodik. Én is naponta tanulok valami újat, például az online képkirakó alkalmazását is néhány napja próbáltam ki, és ma már játszhattok vele ti is.

Melléklet (képek)

1. SMART melléklet