Berényi Szabolcs: Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (Második óra)

Ez Vörösmarty Mihály Csongor és Tünde bevezető moduljának második tanórája. Ideális esetben egy dupla óra második 45 perce. Az órán az első részben elhangzottakra, megtanultakra támaszkodva ismerjük meg a romantikus drámai költemény műfaját, és alkalmazzuk új ismereteinket Vörösmarty művére.
A tanóra (éppúgy, mint az első rész) páros munkán alapuló kooperatív feladatokat tartalmaz. Az alkalmazott módszerek az első óránál már ismertetett „Páros beszélő” és „Tudós és az írnok”. E munkaformák tapasztalatait közös, frontális megbeszéléssel foglaljuk össze, ahol az egyeztetés fázisában a tanár megvilágíthatja a bonyolultabb összefüggéseket, és kiszűrheti a téves információkat.