Fleischmann Anna: A pécsi magasház – portfólió

Az óra keretében a pécsi magasház történetével foglakoznak a tanulók. A magasház Pécs legmagasabb panelháza a maga 80 méterével. Építése 1974-ben kezdődött el és 1976-ban fejeződött be. A házban összesen 250 db egy-, illetve másfélszobás lakást alakítottak ki. A ház az építési technológia hibája miatt 1989-re életveszélyessé vált, a lakóit kiköltöztették. A nyomtatott és elektronikus médiumokból az alábbi információkat tudhatja meg az érdeklődő közönség: 2003-ban az önkormányzat 360 millió forint értékben végzett szerkezeti megerősí-tési munkákat a házon. Majd eladta az épületet egy osztrák vállalkozásnak azzal a céllal, hogy egyetemi központtá és kollégiummá alakítsa át. A cég azonban 2007-ben visszalépett a megállapodástól. 2007 őszén az önkormányzat – sikertelenül – egy központi önkormányzati irodaépületre írt ki tendert. 2008 januárjában ismét az épület eladása került napirendre 410 millió forintos limitárral. 2008. június 26-án sikerült eladni egy „spanyol”-magyar cégnek a panelt. Mivel 2011-ig nem történt előrelépés a hasznosításban, felmerült, hogy egy magántu-lajdonú cég megvásárolja az épületet, 2012 első felében lebontatja, és helyén önkormányzati központot építtet, amit Pécs város 30 évre kibérel. A 25 szintes panelház Közép-Európa leg-magasabb lakatlan épületeként bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe is.

TANÁRI modul letöltés

TANULÓI modul letöltés