Csőke Renáta: A végtelen csomótól az iniciáléig

A románkor bizonyos időszaka (pl. népvándorlás, kelták művészete) annak dekorativitása és kultikus jellege miatt újra népszerűségét éli. Olyan feladatot kerestem a jobb megismerés érdekében, ami által a tanulóknak módjukban áll mélyebbre tekinteni ezekben a kultúrákban. A feladatot megalapozó, ráhangoló elméleti óra után iniciálét készítettünk (mindenki a saját nevének kezdőbetűjét használva), melyet két részből álló feladatsorral dolgoztunk fel. Az első rész tónusos tanulmányrajz készítése volt egy csomóra kötött madzagról, a feladat második részében – ezeket a rajzi tapasztalatokat felhasználva – már egy elvonatkoztatott, stilizált formarendszerben kellett gondolkodni, amiben homogén színek, betűk, geometrikus szalagfonatok, stilizált figurális elemek vannak.

TANÁRI modul – Letöltés

TANULÓI modul – Letöltés