Száraz Tamás: Forrásfeldolgozás Földünk energiaforrásai és felhasználásuk példáján

A tanóra célja, hogy a hallgatók alaposabban megismerjék az alkalmazás szintjén sajátítsák el a források (szövegek, képek, térképek, filmek, fotók, internetes források) feldolgozásának eljárásait, illetve ezek tanórai felhasználásának lehetőségeit. A céltudatos forrásfeldolgozás (az egyszerű megértéstől a kapcsolatkeresésen keresztül a továbbgondolásig) iskolai tanulmányaink után is végigkíséri életünket, megalapozza az élethosszig tartó tanulást. Az óra során a forrásfeldolgozáson alapuló eljárások, grafikai megismerése mellett egy kész forrásfeldolgozásra épülő óra elemzésére is sor kerül.